Ласкаво просимо до ліцею


Сьогодні у Запорізькому багатопрофільному ліцеї «Перспектива» навчається понад 490 учнів з 5 по 11 клас. У 9-ти класах допрофільної підготовки (з 5-го по 7-й) школярі поряд з дисциплінами, які вивчаються за загальноосвітньою програмою, поглиблено вивчають англійську мову, а з 5-го класу введено вивчення німецької мови, як другої іноземної. Також велика увага приділяється вивченню курсу інформатики.

У 12-ти ліцейних класах (з 8-го по 11-й) ліцеїсти навчаються по одному з 6 профілів навчання - «Інформатика і математика», «Фізика і математика», «Економінка і математика», «Хімія і біологія», « Історія і правознавство »,« Суспільно-гуманітарний ». Чотири роки навчання за обраним профілем дозволяють отримати поглиблену підготовку з циклу профільних предметів, які підібрані з урахуванням вимог базових вищих навчальних закладів до абітурієнтів найбільш популярних сьогодні на ринку праці спеціальностей.

З 2012 року в ЗБЛ «Перспектива» відкрилося підготовче відділення для абітурієнтів 5 класу. На всіх етапах ліцейського життя школярі та їх батьки отримують кваліфіковану підтримку психологічної служби ліцею.

У ліцеї склався висококваліфікований, досвідчений, творчий педагогічний колектив. Сьогодні в ліцеї працює 64 вчителі, в тому числі 3 Заслужених вчителя України, 28 вчителів - методистів, 12 старших вчителів, 45 вчителів вищої категорії, 4 кандидата наук. Середній педагогічний стаж вчителів ліцею - 23,1 року. Крім того, з ліцеїстами працюють і викладачі базових вузів ліцею.

ЗБЛ "Перспектива" на основі довгострокових договорів по всіх профілів навчання успішно співпрацює з вищими навчальними закладами міста Запоріжжя: Запорізьким національним університетом, Запорізьким національним технічним університетом, Класичним приватним університетом. З Запорізьким державним медичним університетом ліцей співпрацює на правах філії.

У ліцеї створена добра матеріально - технічна база навчально-виховного процесу. У двох навчальних корпусах функціонує 35 навчальних кабінетів, у тому числі 4 комп'ютерних класи, крім того 10 кабінетів оснащені комп'ютерами у комплекті з інтерактивними дошками. На всіх комп'ютерах забезпечений високошвидкісний доступ до мережі Internet. В обох навчальних корпусах бездротовий доступ до Internet надається по Wi-Fi. Уроки фізкультури і спортивні змагання проводяться на поле зі штучним покриттям.

Ліцеїсти забезпечені гарячим харчуванням в їдальні ліцею. Для учнів, які проживають на значній відстані від ліцею забезпечено підвіз шкільним автобусом.

Позакласна і позашкільна робота проводиться в руслі традицій, що склалися протягом 24 років існування ліцею: це туристичні поїздки в різні куточки України та за кордон, походи в театр, дискотеки, дні іменинника, КВК і т.д. Уже шість років щорічно проводиться конкурс дослідницьких проектів «Перша сходинка» для учнів 5-7 класів. П'ятикласники влаштовують презентацію своїх класних колективів на початку навчального року. Доброю ліцейської традицією стало регулярне проведення першостей ліцею з футболу, а також організація футбольних матчів: команда учнів грає проти збірної вчителів і батьків. Важливою подією в ліцейського життя стає щорічний конкурс «Ліцеїст року», присвячений Дню ліцею.

Як і в інших школах, в ліцеї «Перспектива» проводяться цікаві святкові заходи, присвячені Дню знань, Нового року, 8 Березня, веселі першоквітневі свята. Урочисто відзначається День визволення Запоріжжя і День Перемоги.

Один з головних свят в ліцеї - День зустрічі випускників: щороку в першу суботу лютого всі випускники приходять до своєї другої домівки - ліцей зустрітися зі своїми вчителями та однокласниками.

В основі життя ліцею лежить прагнення дітей отримати не тільки необхідні знання, а й розвинути свій особистісний потенціал. Педагогічний колектив ліцею «Перспектива» постійно працює над створенням умов для реалізації цього прагнення. У ліцеї панує атмосфера демократії, братерства і колективної творчості.