АбітурієнтамБатьківські збори для батьків учнів Підготовчого відділення ліцею (абітурієнти 5 класу) відбудуться в П'ЯТНИЦЮ, 29.09.2023, о 17.00  в режимі конференції ZOOM

 

Посилання на конференцію

 

Ідентификатор конференції: 753 166 1212

 

Код доступу: 2r498k


РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ АБІТУРІЄНТІВ 5 КЛАСУ ЗАЛ "ПЕРСПЕКТИВА":

 

ЗПШ "Мрія", математика:

ЗПШ "Світанок", математика: 

Цапко Микита - 12

Пледжиян Дар'я - 10

Медведь Євген - 9

Галантюк Олександра - 11

Вознов Павло - 11

Савцов Давид - 8 

Сіренко Максим - 11

 

 

 

Запрошуємо у 8 клас

  • Запорізький багатопрофільний ліцей "Перспектива" оголошує набір у 8 класи на 2020/2021 навчальний рік.
  • Фізика - математика
  • Інформатика - математика
  • Історія - право
  • Гуманітарний
  • Хімія - біологія
  • Економіка - математика

Рекомендації шкільного психолога

Батькам п'ятикласників

       

        Щороку до ліцею приходять п'ятикласники, учні з інших шкіл міста. Всі – без винятку – чудові діти: веселі та серйозні, обережні та безшабашні, уперті та слухняні… Усі різні, всі цікаві, смішні та дуже зворушливі… І дуже важливо, щоб згодом вони стали справжніми ліцеїстами… Тому щороку найпріоритетнішим напрямком у роботі психологічної служби є супровід процесу адаптації 5-х класів.

 

      Отже, любі батьки та інші значущі для дитини дорослі! Ознайомтеся з інформацією психологічної служби, яка базується на багаторічному досвіді роботи з учнями 5-х класів у ліцеї «Перспектива».

 

По-перше, (і це найголовніше), ваша дитина має бути щасливою і здоровою,

 

     По-друге, має право на свою індивідуальність, свій темп засвоєння інформації, свої терміни дозрівання. Тому адаптуватися до нових умов навчання, до нового колективу та нової системи вимог кожна дитина буде по-своєму і свого часу.

 

       По-третє, батькам п'ятикласників корисно знати, що зниження успішності при переході з початкової школи до середньої ланки відбувається у всіх школах міста (і країни). Це закономірний процес, він обумовлений об'єктивними причинами і має тимчасовий характер. Тому будь-яка оцінка, а особливо на етапі адаптації, є лише сигналом (!) до поступового вирішення старих і нових навчальних завдань.

 

    Не зайвим буде сказати і про помилкові установки батьків. Вони так часто зустрічаються, що їх можна назвати типовими:

 

     - «Все, ми вже в ліцеї, всі проблеми вирішено!» Насправді, вирішено лише завдання – «надійти до ліцею». А інші, по-своєму закономірні проблеми, ще виникатимуть і до них треба бути готовим – тобто ставитись по-діловому – аналізувати, а не драматизувати, вирішувати, а не уникати

 

    - «До психологів звертатимемося лише в крайніх випадках. А краще взагалі не звертатися! Насправді звернення до психологів не говорить про те, що ви не впоралися, а свідчить про грамотний підхід до вирішення проблем. Погодьтеся, ви і не зобов'язані все знати і розуміти в такій специфічній сфері, як навчання та психологія індивідуальних відмінностей.

 

    - «Раз наша дитина вже в 5 класі, то все, вона вже виросла! Вже великий і нехай все робить сам! І відразу – зворотна, дзеркальна установка – «Він нічого ще не вміє, йому не повинно бути важко, мені його дуже шкода...» Це небажані крайнощі. Вважається, що на етапі адаптації розумний і ненав'язливий контроль з боку батьків необхідний, адже підтримки потребують не тільки невмілі та маленькі діти. Але зовсім інша справа, якщо ваш контроль виглядає на ділі як «робити замість дитини», а не «разом із нею»…

 

   І останнє. Якось учням 5-х класів ліцею поставили 2 запитання: «Що ти можеш сказати батькам майбутніх 5-ти класників? » та «Що можна порадити самим майбутнім 5-ти класникам?» Ось що вони відповіли:

 

      1.«Батьки не повинні:

  - залякувати дітей, говорити, що якщо ти не робитимеш те й те, то тебе виключать ...

  - лаяти через погані оцінки, адже дитина засмучується, а його треба підбадьорювати

  - робити за дітей їхню роботу»

 

     2. «У ліцеї добре навчається той учень, який:

 - вміє тримати себе в руках, не вирішує проблеми за допомогою рук – не б'ється, робить завжди д/з

 - вміє чути та слухати

 - вміє думати та дружити

 - правила не вчить, а розуміє

 - має будь-який талант і упирається у всьому

 - прагне на краще і вірить у свої надії

 - вміє мислити і нічого не боїться»

 

 

  І це правда. Підписуємось під кожним словом.