Наша історія

Ліцей «Перспектива» був заснований 19 серпня 1991 року.

У березні 1992 року «Перспектива» отримала статус ліцею.

 

За 2 роки число класів зросла з 2 до 5, а число учнів з 31 до 100. Ліцеїсти навчалися за 4 профілями: «Фізика і математика». «Хімія і біологія», «Економіка і математика», «Історія та правознавство». 

 

За 1993 - 1997 року ліцей остаточно сформувався як навчальний заклад, що дає якісну освіту з урахуванням обраного профільного напрямку.

Влітку 1995 року відбувся перший у історії «Перспективи» випуск. Сьогодні перші випускники ліцею вже успішно закінчили вищі навчальні заклади і працюють по всій країні і за її межами.

 

Ліцей збільшився - тепер у ньому було 12 класів і близько 250 учнів. Зазнала змін і структура профілів навчання: з урахуванням побажань учнів та батьків. В умовах змін на ринку праці України профіль «Фізика і математика» був перетворений у профіль «Інформатика і математика» з внесенням відповідних змін до переліку та зміст профільних навчальних дисциплін.

 

У 1997 - 1998 роках цьому році у "Перспективі" був відкритий п'ятий клас. Експеримент виявився вдалим: якість підготовки учнів до навчання у ліцейних (8-11) класах істотно покращився. .У 200 році Ліцей «Перспектива» вийшов «на проектну потужність», т. К. Завершилося формування допрофільного ланки: у 8 клас ліцею надійшли перші «ліцейські» семикласники. У цей період своєї історії ліцей істотно збільшився: було отримано і у основному реконструйований навчальний корпус №2, число класів досягло 21, а число учнів - 490 чоловік.

 

За 22 роки свого існування ліцей «Перспектива» підготував 1 045 випускників, 160 медалістів (у тому числі 108 золотих і 52 срібних).

 

Значних успіхів ліцеїсти ЗБЛ «Перспектива» досягли, беручи участь у Всеукраїнських предметних учнівських олімпіадах, конкурсах Малої Академії Наук України. За 22 роки 393 ліцеїстів стали призерами Ш (обласного) та 45 - IV (загальнодержавного) турів всеукраїнських предметних олімпіад, 377 призових місць за ліцеїстами «Перспективи» на обласних та 42 на Всеукраїнських турах конкурсів МАН з української, російської, англійської філології, історії, математики, інформатики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, правознавства. Крім того, на різних інтелектуальних конкурсах ліцеїсти «Перспективи» зайняли 2766 призових місць обласного, загальнодержавного та міжнародного рівнів. Таким чином, за 22 роки учні Змл «Перспектива» 3623 рази займали призові місця на інтелектуальних конкурсах різного рівня.

 

У 2011 р ЗБЛ «Перспектива» поряд з іншими школами став переможцем конкурсу третьої Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України».

У 2013 році вчитель російської мови та літератури Епіхіна Т. В. стала переможцем всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Російська мова» та лауреатом обласної педагогічної премії.

 

 

За підсумками участі випускників ліцею у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) ЗБЛ «Перспектива» у 2011-2013 роках входить у число 5 кращіх шкіл Запоріжжя.