22 квітня щорічно відзначається Міжнародний День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Малюнки  учнів 5-х класів


Незважаючи на дистанційне режим навчання, в ліцеї відбувся тиждень біологііі присвячений темі  « Біологічні основи здорового способу життя». Учні 11Б  класу профілю хімія-біологія підготували тематичні постери.


    Одним із видів уроків під час вивчення іноземної мови - є робота над проектами. На  уроці німецької мови, учні 5-х класів закріплювали  на практиці вивчення дієслів з відокремлюючими  префіксами.  Діти повинні були одягнути на свій смак ляльок, використовуючи певний мовний інвентар, скласти і записати розповідь на тему « Одяг».Найбільший скарб кожної людини-її життя та здоров’я.  На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється лихо. Під час карантинних обмежень у ліцеї оновлюються стенди з пам’ятками ,щодо безпеки життєдіяльності. Особливо вразливими у непередбачуваних ситуаціях є діти. Щоб уникнути лиха, їм бракує обережності, спритності та елементарного життєвого досвіду. Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно, у колі сім'ї та навчальному закладі.

Ліцей «Перпектива»  завжди тримає під контролем питання з превентивної роботи, спрямованої на формування навичок безпечної поведінки.  Оновлення стендів сприяє постійному нагадуванню як дітям, так і дорослим про необхідність дотримуватися усіх правил безпеки.


Шановні учні, батьки, вчителі!

В період з 29.03.2021 та до особливого розпорядження навчальні заняття в ліцеї проводяться в дистанційному режиміЗі святом весни, чарівності, краси і жіночності! Нехай кожен день буде таким, як цей: наповнений усмішками, захопленням, любов'ю, турботою і радістю. Будьте щасливі, почуваючись справжніми королевами. З 8 березня, милі дами!Вітаємо переможців та дипломантів обласної олімпіади з математики!

Цілеспрямована, талановита та дружня команда  учнів 7-11 класів багатопрофільного ліцею «Перспектива» 31 січня 2021 року в Запорізькому національному  університеті брала участь в обласній олімпіаді з математики.

            Посіли призове 3-те місце: учениця 11А класу Мойсеєнко Софія (профіль математика-фізика), учень 8А класу Симоненко Микита (профіль інформатика-математика).

Привітання Мойсеєнко Софії від Горобець Ірини Вікторівни, учителя вищої категорії, вчителя-методиста: «Мойсеєнко Софія - це наш найкращий діамант. Наполегливо працює над собою, постійно удосконалює себе. Неймовірно гарно в собі поєднує працьовитість та талант. Систематично Софія перемагає  з 7 класу на 1-3 етапах Всеукраїнських олімпіад з математики. Також була успішним переможцем 2 етапу МАН з прикладної математики в 9 класі. Вважаю за честь вчити й працювати з такою ученицею, яка мене надихає на самовдосконалення та розвиток.  Дуже приємно, що й надалі Софія своє професійне життя пов’язує з наукою. Висловлюю  щиру вдячність  батькам учениці: Мойсеєнко Ользі та Мойсеєнку Олександру за довіру до нас, за непохитну віру у свою доньку. Бажаю надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук!  Бажаю, щоб на шляху  Софії з’являлися нові сходинки, якими вона будете підійматися, а ще — щоб ці сходинки не закінчувалися. Я від душі вітаю її з перемогою в олімпіаді! Хоча у мене навіть не було сумнівів, що це станеться, моя віра була непохитною. Софійка, нехай  наполегливість і воля завжди приводять тебе  до перемоги. Вітаю!!!!Дякую!!!»

Привітання Симоненка Микити від Лебеденко Ірини Валентинівни, учителя вищої категорії, вчителя-методиста: «Симоненко Микита  - учень, який почав цікавитися математикою з раннього дитинства. Спочатку це були цікаві логічні задачі, потім додалися задачі, для розв’язання яких необхідно було набути навички будувати математичні моделі, оволодіти складними математичними поняттями. Це велика праця, яка вимагає часу та самовідданості. Успішному подоланню труднощів сприяють такі риси характеру Микити, як відповідальність, цілеспрямованість! У ньому гармонійно поєднується захоплення світом науки та розумінням світу музики.

У майбутньому талановитий учень мріє свої знання та навички застосовувати в житті і  пов’язати майбутнє з програмуванням.

Ми щиро віримо, що у Микити на нелегкому, але цікавому  шляху самовдосконалення багато перемог та досягнень. Наснаги та нових звершень!!!»

Вітаємо дипломантів: Хохлова Іллю, Симоненка Павла, Чакмазову Катерину, Кайнара Михайла, Фурманову Мар’яну, Штапуру Анастасію, Григор’єва Дмитра, Капленко Анжеліну, Баранову Єлизавету, Муравицьку Софію, Ларченка Єгора.

Висловлюємо подяку вчителям математики ліцею: Горобець І.В., Лебеденко І.В., Ревенько В.М., Зозуль С.В., Міняйленко С.І., Зубко І.В., які натхненно та плідно  працюють з  учнями, допомагають їм розкрити свій потенціал та спрямовують  до перемог та нових звершень!

 

Щиро вітаємо переможців!!! Ми Вами пишаємось та бажаємо нових досягнень!


Вітаємо переможців обласної олімпіади з фізики!

З радістю вітаємо Соловйова Євгена та Мойсеєнко Софію - учнів 11-А класу ЗБЛ «Перспектива" фізико-математичного профілю - з  перемогою в обласній олімпіаді з фізики Запорізького національного університету, яка відбулася 13.02.2021року! Ці учні вкотре показали чудові результати на обласному рівні: Соловйов Євген посів І місце, Мойсеєнко Софія – ІІІ місце. Висловлюємо подяку вчителю фізики ліцею «Перспектива» Усатенко Яні Леонідівні, яка натхненно працює з учнями і допомагає їм розкрити творчий потенціал.

Яна Леонідівна зазначила: «Соловйов Євген - це найталановитіший учень, який захоплюється фізикою та астрономією, завжди є учасником та переможцем олімпіад та конкурсів захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. У 2020 році посів ІІІ місце на загальнодержавному рівні з науковим проєктом. Цього року має намір вступити до вищого навчального закладу на спеціальність «Фізика». Мойсеєнко Софія – це наша талановита зірочка. Її перемоги – це результат наполегливої праці. Софія постійно бере участь у міських та обласних олімпіадах з фізики, мріє пов'язати своє життя з наукою. Ви - молодці! Увесь колектив ліцею неймовірно щасливий, що має змогу працювати з такими талановитими та здібними учнями, та дуже пишається  Вами!»

 

               Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчих злетів і перемог!


 

Голуб Анастасія- випускниця ліцею, яка посіла 2 місце на загальнодержавному етапі МАН, отримала премію від Президента України! Вітаємо її та наукового керівника Кравчук Оксану Григорівну.Соловйов Євгеній отримав почесну нагороду за 3 місце, яке посів на загальнодержавному етапі МАН, Диплом lll ступеня та медаль!
Здорове і правильне харчування школярів у ЗБЛ «Перспектива»!

У сучасних умовах питання про здорове харчування школярів є особливо актуальним,оскільки правильне харчування - найважливіша запорука здорового розвитку організму дитини, яка зростає і розвивається. Головні вимоги до харчування школярів – його оптимальність, збалансованість і режимність. У ліцеї організації харчування приділяють особливу увагу.

Основні принципи здорового харчування підлітків:

Ø  Харчування повинно бути регулярним.

Ø  Меню підлітка має бути різноманітним, щоб дитина отримувала всі основні компоненти в потрібній кількості.

Ø  Дитина може вживати жирну і солодку їжу в невеликій кількості, але такі страви не повинні замінювати корисні продукти, так як вони занадто мало містять корисних елементів.

Ø  Найкращими видами теплової обробки продуктів називають відварювання і тушкування, а також запікання.

Ø  У раціоні підлітків небажані продукти з харчовими добавками, маргарини, магазинні соуси, сирокопчені ковбаси, дуже гострі страви, пакетовані соки, страви швидкого харчування, жуйки тощо.

При складанні примірного двотижневого меню в ліцеї обов'язково враховується потреби дитячого організму, пов'язані з його розвитком, з сезонною зміною умов навколишнього середовища, з підвищеним фізичним, розумовим та емоційним навантаженням. Освоєння шкільних програм, особливо на профільному рівні, вимагає від дітей високої розумової активності, яка пов'язана зі значними витратами енергії. Для відшкодування витраченої енергії школяр повинен отримувати повноцінне своєчасне харчування. До меню підлітка обов'язково повинні входити продукти, що містять білки рослинного та тваринного походження, жири і вуглеводи, а також вітаміни, мінерали і мікроелементи.

Білки - це основний матеріал, який використовується для побудови тканин і органів дитини. Щодня школяр повинен отримувати 75-90 г білка, з них 40-55 г тваринного походження. Не можна нехтувати вершковим маслом, бо це один з найважливіших продуктів у раціоні дитини, який оберігає його зір, сприяє активності розумової діяльності, покращує пам'ять.

Другий за значущістю компонент їжі, потрібний для задоволення енергетичних потреб школярів, - це жири. На їх частку припадає від 20 до 30% від загальних добових витрат енергії. Разом з тим, до раціону школярів повинні входити корисні вуглеводи, які рівномірно розщеплюються протягом навчального процесу і так само рівномірно насичують організм дитини.

Фрукти і овочі підвищують апетит і сприяють засвоєнню іншої їжі, підвищують працездатність ліцеїстів, нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту.

Також у раціоні дитини шкільного віку обов'язково повинні бути присутні продукти, що містять необхідні для життєдіяльності вітаміни (А, С, Е, групи В) і мінеральні солі.

Режим харчування

Підліткам слід харчуватися мінімум 4 рази на день. Усі прийоми їжі поділяють на:

·      Сніданок – приблизно 25% всіх калорій.

·      Обід - від 35 до 40% від денної калорійності.

·      Полуденок - невеликий перекус, що відповідає приблизно 15% від добової калорійності.

·      Вечеря - 20 до 25% калорій добової потреби. При цьому важливо, щоб підліток вечеряв максимум за 2 години до моменту, коли він піде спати.

На період перебування у ліцеї припадає найважливішій та найбільший за обсягом прийом їжі протягом дня. Тому при організації харчування в ліцеї ми дотримуємося наступних правил:

1.     Обіднє меню (буфетна продукція) повинні бути різноманітними.

2.     Страви – свіжоприготовленими.

3.     Асортимент продукції такий, що складається з натуральних продуктів.

4.     Обід дитини проходить у ліцеї, а не вдома, тому повинен містити класичні першу і другу страви.

5.     Кращий напій для підлітка - звичайна вода, але корисні для дітей шкільного віку і такі напої, як компоти, відвар з сухофруктів і чай.

Для зручності організації режиму харчування в ліцеї розроблено графік прийому їжі для середньої і старшої школи, якого всі дотримуються, в їдальні організовано чергування класних керівників. Буфет працює з великої перерви і до передостаннього уроку.

Завітайте до нас і скуштуйте смачну, майже домашню їжу, з любов’ю приготовану нашими охайними і доброзичливими Світланою Євгенівною та Тетяною Василівною. Відчуйте чарівний аромат запашної випічки в буфеті, посмакуйте нею з духмяним чаєм, приправленим чарівною посмішкою Тетяни Миколаївни і ваші сили відновляться, бажання навчатися відродяться, а результати обов’язково покращяться. Мабуть, секретною складовою успіху ліцеїстів у навчанні є неповторна атмосфера в місцях, де ми харчуємося!

І завжди пам’ятайте, що «добре збалансований прийом їжі - це як вірш для розвитку життя». Ентоні Берджесс, англійський письменник.